MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2% PARAMA    Tel.+37062064752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2%  PARAMA     Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

Ekologinis švietimas

Dėkojame visai gimnazijos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą konkursuose ir akcijose, kurias inicijavo ,,Žaliojo Ozo” klubas.
Geografijos mokytoja Kristina Banienė ir socialinė pedagogė Inga Giedgaudienė, nominuodamos mūsų ugdymo įstaigą konkursui „Gamtos herojai‘23”, pristatė ypatingai svarbias gimnazijos vykdomas tęstines veiklas aplinkos saugojimo bei bendruomenių aktyvinimo srityje.

Klubas „Žalias Ozas“ dalyvauja projekte „Lietuvos galia“

„Ozo mainytuvės“ – tai socialinis aplinkosauginis projektas, skaičiuojantis trečius gyvavimo metus. Vilniaus Ozo gimnazijos klubo „Žalias Ozas“ vykdomame projekte siekiama sukurti žiedinės ekonomikos ratą. Šiemet moksleiviai daigina moliūgų sėklas ir rūpinsis sodinukais iki mokslo metų pabaigos. Gegužės 24 d. vyks finalinė projekto akcija, kurios metu visi atnešę panaudotus plastikinius vazonus juos galės iškeisti į moliūgų sodinukus. Neišmainyti moliūgų sodinukai augs gimnazijos teritorijoje, o rudenį nuimtas derlius puoš gimnazijos „Moliūgų žibintų“ šventę, o visos atliekos bus saugiai kompostuojamos. Kitais metais sukompostuota medžiaga bus naudojama naujiems augalams auginti.

Norime pasidžiaugti, kad šią klubo veiklą pastebėjo Lietuvos Respublikos Prezidento inicijuoto projekto „Lietuvos galia“ organizatoriai. Projektu siekiama didinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus, tad kvietimas dalyvauti „Lietuvos galioje“ mus dar labiau įkvepia ir skatina nesustoti.

Platesnė informacija apie projektą „Lietuvos galia“ čia -> Ozo mainytuvė – Lietuvos galia

Informaciją paruošė projekto koordinatorės, mokytojos Kristina Banienė ir Inga Gedgaudienė

Socialinis – aplinkosauginis klubas „Žalias Ozas“

 

Vasario 9 dieną Vilniaus Ozo gimnazijoje buvo įkurtas socialinis-aplinkosauginis klubas „Žalias Ozas“, kurio tikslas – suburti socialiai atsakingus bendraminčius, didinti gimnazijos bendruomenės sąmoningumą, skatinant vartoti atsakingai, rūpintis mūsų aplinka.

Klubo iniciatorės – socialinė pedagogė Inga Gedgaudienė ir geografijos mokytoja Kristina Banienė – kviečia visus prisijungti ir įsitraukti į klubo veiklą.

,,Kamštelių vajus 2022-2023“

Konkursas „Kamštelių vajus“ yra dalis socialinės iniciatyvos „EKODAIKTAI.LT“.

Projekto tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.

Konkurso eiga Vilniaus Ozo gimnazijoje:

  1. Plastikinius butelių kamštelius HDPE galima rinkti iki 2023 m. pavasario (gegužės 28 d.) ir atnešti į 226 kab, geografijos 206 kab. 
  2. Visi surinkti kamšteliai turi būti švarūs ir sausi, be jokių šiukšlių ir tik HDPE plastiko. Visos komandos savo surinktus kamštelius privalo perrinkti prieš priduodamos. Kokie kamšteliai yra tinkami ir kodėl, daugiau galima paskaityti čia:  http://www.lidmania.com/lt/kokie-kamsteliai-tinkami-dazniausiai-uzduodamas-klausimas/  
  3. Mokiniai, prisidėję prie šio konkurso, turės galimybę surinkti tam tikrą socialinių pilietinių valandų skaičių arba gauti papildomą balą geografijos ar istorijos pamokose.
  4. Konkurso eigą gimnazijoje kuruoja socialinė pedagogė Inga Gedgaudienė ir geografijos mokytoja Kristina Banienė.

Kartu su organizatoriais raginame mąstyti „žaliai“ ir aktyviai dalyvauti konkurse!

Informaciją parengė geografijos ir ekonomikos vyr. mokytoja Kristina Banienė.

Kamštelių vajus
2021-10-15

Sveikiname ir džiaugiamės, kad mokyklos bendruomenė – mokiniai ir mokytojai – dalyvavo aplinkosaugos konkurse „Kamštelių vajus“. Dėkojame visiems rinkusiems kamštelius. Aktyviausi buvo mokytojos Dijanos Švaikevičienės ir Ingos Gedgaudienės IV klasių auklėtiniai. Mokykla surinko apie 10 kg kamštelių, kurie bus perdirbti.

                      Akcija skatina ugdyti jaunosios kartos atsakingumą už aplinką, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių rūšiavimo problemą, skatina rūpintis šalies gamta, ugdyti kūrybiškumą, komandinį darbą ir tvarų vartojimą.

Informaciją parengė geografijos mokytoja Kristina Banienė

Socialinė iniciatyva „EKODAIKTAI.LT“ kviečia dalyvauti konkurse „Kamštelių vajus“ 

I. Konkurso tikslai:

1. Surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų smulkių šiukšlių – plastikinių butelių kamštelių – ir juos perdirbti.

2. Mažinti opią Žemės užterštumo plastiku problemą.

3. Ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių rūšiavimo problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti „žaliai“, ugdyti kūrybiškumą, komandinį darbą, tvarų vartojimą.

4. Raginti mokymo įstaigas organizuoti renginius ir akcijas ekologijos, šiukšlių rūšiavimo, švarios aplinkos temomis.

II. Konkurso eiga Vilniaus Ozo gimnazijoje:

1. Plastikinius butelių kamštelius HDPE galima rinkti iki 2021 m. pavasario (gegužės 28 d.) ir atnešti į 224, geografijos 206 kab. 

2. Visi, pridavimui surinkti, kamšteliai turi būti švarūs ir sausi, be jokių šiukšlių ir tik HDPE plastiko. Visos komandos savo surinktus kamštelius privalo perrinkti prieš priduodamos. Kokie kamšteliai yra tinkami ir kodėl, daugiau gali paskaityti čia:  http://www.lidmania.com/lt/kokie-kamsteliai-tinkami-dazniausiai-uzduodamas-klausimas/ 

3. Mokiniai prisidėję prie šio konkurso turės galimybę kamštelius iškeisti į socialines valandas arba gauti papildomą balą geografijos ar istorijos pamokose.

4. Konkurso eigą gimnazijoje kuruoja socialinė pedagogė Inga Gedgaudienė ir geografijos mokytoja Kristina Banienė.

Kartu su organizatoriais raginame mąstyti „žaliai“ ir aktyviai dalyvauti konkurse!

Parengė socialinė pedagogė Inga Gedgaudienė