MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2% PARAMA    Tel.+37062064752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2%  PARAMA     Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

Iš Europos jaunimo olimpinio festivalio su sidabro medaliu

Lietuvos olimpinės delegacijos (LTOK) sudėtyje 2023 m. liepos 23-29 d. Maribore (Slovėnija) Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) dziudo, lengvosios atletikos, krepšinio ir teniso varžybose varžėsi šeši gimnazijos sportininkai.

Dziudo kovotojas Simas Polikevičius (IIA) svorio kategorijoje iki 60 kg laimėjo sidabro medalį. Iš viso laimėjęs tris kovas, finale Simas nusileido rumunui Tudorui Mosoi. Pradėjęs kovas antrame varžybų rate, kur nugalėjo ukrainietį Danylo Kravčenko, ketvirtfinalyje jis laimėjo prieš prancūzą Johaną Gringbehi, o pusfinalyje palaužė gruziną Tornike Gigauri.

Dziudo kovose Varvara Kuchar (IIA) varžėsi svorio kategorijoje iki 63 kg. Pirmojoje atrankos kovoje lietuvė nugalėjo graikę Sofia Xanthopoulou, tačiau antrojoje nusileido slovėnei Leilai Mazouzi. Varvara pateko į paguodos varžybas. Čia V. Kuchar nugalėjo prancūzę Emmą Benghezal bei pralaimėjo olandei Lunai De Kock – varžybose užėmė 7 vietą. Abu gimnazistai dziudo mišrių komandinių varžybų pirmojoje atkrintamojoje kovoje su Vokietijos komanda laimėjo savąsias kovas, tačiau kitose dvikovose sėkmė nusišypsojo varžovams ir iš tolimesnių kovų lietuviai pasitraukė nusileidę 3:4. Festivalyje Lietuvos dziudo rinktinei vadovavo gimnazijos trenerė Svetlana Vetrova.

Lengvosios atletikos varžybose Matas Janarauskas (IIC) 400 m bėgimo rungtyje distanciją įveikė per 47,76 sek. Jis buvo greičiausias trečiajame atrankos bėgime. Matas ne tik pagerino Lietuvos 16-mečių rekordą, bet ir įvykdė rugpjūčio 7-11 d. Izraelyje vyksiančio Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato normatyvą. 400 m distancijos finale Matas Janarauskas distanciją įveikė per 48,03 sek. ir užėmė galutinę 6 vietą. Titas Kukšta (IA) startavo 800 m bėgime. Jis distanciją įveikė per 1 min. 56,78 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Antrajame atrankos bėgime Titas užėmė šeštąją vietą, o bendroje įskaitoje buvo 16-as. Švedišką estafetę (100 m, 200 m, 300 m, 400 m) Lietuvos vaikinų komandoje Titas Kukšta ir Matas Janarauskas su komandos draugais distanciją įveikė per 1 min. 57,18 sek. Bendroje įskaitoje vaikinai užėmė 15 vietą.

Mariboro miesto centrinėje aikštėje vykusiose merginų 3×3 krepšinio kovose Lietuvos rinktinės sudėtyje rungtyniavo Gabija Strolytė (IIIB). Grupės etape merginos iškovojo dvi pergales prieš Lenkiją, Vengriją bei patyrė pralaimėjimą Rumunijai, į ketvirtfinalį žengė būdamos pirmoje C grupės vietoje. Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse pusę rungtynių laiko taškas į tašką žaidusios su Vokietijos ekipa lietuvaitės vėliau pritrūko jėgų ir turėjo pripažinti varžovių pranašumą 8:15 bei prarado galimybės kovoti dėl apdovanojimų.

Dar iki festivalio atidarymo ceremonijos prasidėjęs teniso turnyras iš viso subūrė 124 sportininkus. Vaikinų vienetų pirmajame etape Ugniui Remeikiui (8A) burtai lėmė susitikimą su turku Arenu Baybarsu. Pirmąjį setą varžovui 3:6 nusileidęs Ugnius antrajame jį įveikė 6:3. Trečiojo seto metu po atkaklios ir daug jėgų pareikalavusios kovos 14-metis Ugnius turėjo pripažinti varžovo pranašumą 4:6 ir baigė savo pasirodymą turnyre.

 

 

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotojas ugdymui Alvidas Raškauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *