MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2% PARAMA    Tel.+37062064752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2%  PARAMA     Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA VILNIAUS OZO GIMNAZIJOJE

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė  tolerancijos diena, kuri nuo 1995 m. kasmet minima daugelyje demokratinių šalių.

2023 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios
reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas – skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Toliau įkelti mokinių darbai skirti tolerancijos dienai paminėti.

Tolerantiška visuomenė kaip šviesus žibintas neleidžia tamsai jos apgaubti.  Turime suvokti, jog būti tolerantiškam – tai ne tik priimti tai, kas mums artima, bet ir tai, kas nepažįstama ar svetima.  (Agnieška Kazarina IIIA)

Svarbu suprasti, kad mūsų skirtumai nesudaro jokio pagrindo būti užgauliojamiems, persekiojamiems ar kitaip išnaudojamiems. (Sintija Aukštikalnytė IIIA)

Norint, kad šviesa nugalėtų tamsą, reikia būti atviriems ir mokėti priimti žmonių skirtumus ir skirtingas nuomones. Tai reiškia, kad turime būti pasirengę suprasti ir gerbti kitus, net jei jų nuomonė ar gyvenimo būdas skiriasi nuo mūsų. (Eimantas Ramanauskas IIIA)

Jei žmogus kažką daro kitaip, tai nereiškia, kad jis neteisus. Kiekvienas kuriame  savo gyvenimą tarsi paveikslą. Tapome jį skirtingomis spalvomis, kuriame unikalią harmoniją, antro vienodo nerasi. (Patricija Kriukovaitė IIIA)

Šviesa, kurią skleidžia tolerancijos žibintas, yra mūsų viltis ir tikslas, jis rodo kelią į atvirą ir harmoningą visuomenę, kurioje kiekvienas individas yra gerbiamas ir priimamas toks, koks jis yra. (Karina Klevinskaitė IIIA)

Šviesa, simbolizuojanti toleranciją, yra galingas ginklas prieš tamsą ir neapykantą, Ji apšviečia mūsų mintis, leidžia mums suprasti ir priimti kitokius žmones, net jei jų požiūris ar įsitikinimai skiriasi nuo mūsų. (Aivė Andriuškevičiūtė IIIA)

Tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip jis nori, tačiau mūsų elgesys neturi pažeisti kito žmogaus laisvės. (Kotryna Maželytė IVB)

Tolerancija skatina dialogą ir bendravimą, nes žmonės, gerbiantys vienas kitą, yra linkę dalintis savo patirtimi ir mokytis iš kitų žmonių. Tolerancija leidžia kurti atvirą, įtraukią visuomenę, kurioje kiekvienas gali jaustis priimtas. (Tauras Deksnys IE)

Pasaka apie tolerantišką mergaitę

                      Prieš šimtą metų vienoje šalyje gyveno mergaitė, kuri turėjo ypatingų galių, kurias naudojo, kad galėtų padėti žmonėms. Tos šalies karalius, sužinojęs apie stebuklingus mergaitės gebėjimus, jos labai netoleravo, pavydėjo, pyko. Jis manė, kad žmonės ims  garbinti  mergaitę, kalbės tik apie ją ir užmirš karalių. Tad pavydus karalius sumanė sukelti karą! Taip jis ir padarė. Bet jis nežinojo, kad mergaitės galia buvo suteikti galių kitiems. Žmonės staiga susivienijo ir liovėsi kariauti. Karalius tai pamatęs, labai susigėdijo ir paprašė mergaitės jam atleisti. Išmintingoji mergaitė suprato, atleido valdovui ir padovanojo jam vieną galią – tiesos galią, kuri verčia žmogų sakyti tiesą. Mergaitė žinojo, kad tik gerumu galima pasiekti labai daug. Ji buvo labai daug mokyta apie toleranciją, todėl žinojo, kaip atskirti tolerantišką žmogų nuo netolerantiško. Ji karalių toleravo, nepaisydama jo blogo elgesio, nes žinojo, kad visi turi teisę būti kitokiais. Karalius tapo išmintingas ir teisingas, o žmonės vėl pradėjo jį gerbti ir mylėti. Mergaitė padovanojo karaliui tolerancijos simbolį – žibintą.

Nuo to laiko žibinto šviesa pasklido plačiai po visą karalystę ir skleidė toleranciją, tiesą, gėrį ir daug daugiau… Nebeliko karų. Visi gyveno santarvėje ir tapo laimingi.

Medeina Januškaitė, 5b

Dovydas Pakalniskis 5b

Tarptautinei tolerancijos dienai

Aš manau, kad pasaulyje reikia daugiau tolerancijos vieni kitiems. Turime labiau užjausti, palaikyti vieni kitus, toleruoti kitokius žmones. Taip yra daroma mano mokykloje. Aš mokausi Airijoje, mano mokykloje labai vertinama tolerancija. Klasėje mokosi įvairių tautybių vaikų. Vienas atvyko netgi iš Ukrainos, kur vyksta karas. Visi jį gražiai priėmė, jam visi padeda mokytis anglų kalbos ir elgiasi su juo draugiškai. Mūsų klasėje taip pat mokosi daug vaikų iš Indijos, Afrikos ir iš daug įvairių šalių. Nesvarbu, kokia žmogaus odos spalva ar tautybė, kokia kalba jis kalba, kokie jų papročiai, visada reikia būti tolerantiškiems. Netgi viena mokytoja mūsų mokykloje yra ištekėjusi už moters, nes Airijoje taip galima. Visi tai priima, nes yra tolerantiški. Mūsų miestelyje rengiamos tautų patiekalų šventės, kur galima paragauti visokių skirtingų  patiekalų iš viso pasaulio. Norėčiau, kad visame pasaulyje būtų kuo daugiau tolerancijos. Tada pasaulis būtų geresnis.

Mantas Žutautas 6b

Šviesios mintys –

Tamsus ir šaltas buvo vakaras.

Trindamas delnus ir drebulės rąstais pasirėmęs, stovėjo jis prie Šventojo namų.

Praeiviai pirštais baksnojo, varnėnai replikas mėtė.

Įeiti vidun jam neleido niekas.

 

Suplyšęs rūbas seniai nebešildė,

Bet naujo jisai neturėjo.

Parpuolęs ant kelių jis ėmėsi melstis,

Bet niekam visai nerūpėjo.

 

Tik vaikas prabėgantis juoktis pradėjo,

Jis griebė nelaimelio ranką ir vidun nuskubėjo.

Tik vaikui jo išvaizda visai nerūpėjo.

Melstis kartu su visais jis norėjo.

 

Anželika Čečkauskaitė IVS

1 Komentaras:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *