Švietimas

                     

 

 

2019-05-14

 

 

TU ESI matomas, girdimas, mylimas. ČIA rasite pagalbos algoritmą.

 

 


  Nuotolinis mokymas. Kaip išgyventi tėvams?

 

Pagrindiniai klausimai dėl nuotolinio mokymosi šiandien kyla šie:
Kaip padėti vaikui susikurti kasdienę darbinę rutiną?
Kaip kontroliuoti savarankišką vaiko mokymosi procesą?
Kokias mokomąsias veiklas atlikti kartu su vaiku?
Kaip bendradarbiauti su vaiko mokytoju?
Ką tėvai turėtų daryti ir ko nedaryti?
Į šiuos ir kitus tėvams aktualius klausimus atsakys virtualaus seminaro lektorius Psichologas-psichoterapeutas Evaldas Karmaza.

 

 


      2019-04-15

 

 

 

Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymai

2019 m. gegužės – birželio mėnesį Vilniaus pedagoginė psichologinė tarnyba organizuoja nemokamus Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymus tėvams.

Mokymų tikslas:

Suteikti tėvams paramą auginant ir auklėjant vaikus. Paskatinti šeimoje kurti palankią jų raidai aplinką ir  poreikius atitinkantį bendravimą, padėti tėvams taikyti nesmurtinę discipliną, mokyti empatiško bendravimo šeimoje.

Mokymų temos:

Vaiko raida ir elgesys. Geresnio ryšio su vaiku kūrimas. Jausmų supratimas ir valdymas. Pozityvi disciplina.

Dalyviai:

Mokymuose gali dalyvauti tėvai, įtėviai, globėjai.

Mokymų trukmė:

Bendra mokymų trukmė – 12 valandų (4 užsiėmimai po 3 valandas).

Užsiėmimų datos: gegužės 8 d., gegužės 15 d., gegužės 29 d. ir birželio 5 d.

Mokymų pradžios laikas: 17:30 val.

Vieta:

Vilniaus pedagoginė psichologinė tarnyba, A. Vivulskio g. 2a, 26 auditorija.

Registracija:

Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija. Registracijos formoje nurodyti kontaktinį telefoną, vaikų amžių ir ugdymo įstaigą. Sulaukti patvirtinimo. Mokymuose užsiregistravęs dalyvis įsipareigoja atvykti į visus 4 mokymų susitikimus. Kilus klausimams skambinti tel.: 8 628 18476 arba rašyti el. paštu: [email protected], nurodant laiško temą: Dėl mokymų tėvams 2019.05.

Spauskite nuorodą norėdami užsiregistruoti: https://forms.gle/3o58Vy4fJjRBFLPg7 .

 

 

Karjeros planavimas:

Kaip išsirinkti svajonių profesiją?

https://www.youtube.com/watch?v=MI802X4Efgc

  Tėvai dažnai savęs klausia, ar jų vaikai nepraleidžia per daug laiko prie kompiuterio. Iš tikrųjų nėra tikslaus atsakymo į klausimą „Kiek yra per daug?“ Pirmiausia reikėtų atsakyti į kitą klausimą – „O ką gi jie veikia DAR?“ Ar vaikai visuomet atlieka namų darbus, paskirtus namų ruošos darbus, ar pakankamai miega, sportuoja, ar skiria laiko draugams ir savo šeimos nariams. Svarbiausia – tinkamai paskirstyti laiką!

Taisykles, kurias galite pritaikyti savo šeimoje, atsisiųskite čia.
Jeigu norite, įrašykite savo sukurtas taisykles į jau paruoštą skrajutę, kurią galite atsisiųsti čia.

 

Paauglystė – nelengvas laikotarpis tiek patiems paaugliams, tiek jų tėvams. Jos metu vyksta intensyvus vaiko virsmas suaugusiuoju, šiam sukeliantis daugybę jausmų, o tėvams – klausimų: ar jis vis dar vaikas, reikalingas priežiūros, o kiek vis dėlto jau galima leisti jam prisiimti atsakomybę, patirti riziką, išbandyti? Apie tai straipsnis, kuriame kalbinama  Individualiosios psichologijos instituto direktorė doc. dr. Rasa Bieliauskaitė.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-04-05-rasa-bieliauskaite-paauglyste-kaip-rasti-aukso-viduri-tarp-pasitikejimo-ir-prieziuros/97640

 _____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Lietuvos vartotojų institutas sukūrė animacinį filmą „Mūsų pinigai – mūsų kišenėje“, kurio pagrindinis tikslas – suteikti žinių kaip apsaugoti savo pinigus ir išvengti sukčiavimo atsiskaitant negrynaisiais pinigais. Plačiau