MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2% PARAMA    Tel.+37062064752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2%  PARAMA     Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

SAUSIO 13-OJI – ATMINTIES IR PAGARBOS LAISVĖS GYNĖJAMS DIENA

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę. 

Vilniaus Ozo gimnazija kiekvienais metais pilietiškomis iniciatyvomis pamini šią tragišką ir įsimintiną istorinę datą. 

  • Sausio 13-osios rytą pradėjome pilietinės vienybės ir vilties akcija „Atmintis gyva, nes liudija”. 8 val. mokyklos languose dešimčiai minučių uždegėme žvakutes žuvusiems Laisvės gynėjams. Taip pagerbėme žuvusius Lietuvos didvyrius ir patvirtinome, kad jų aukos niekada nepamiršime.
  • Pirmosios pamokos metu mokytojai ir mokiniai kalbėjosi apie Sausio 13-osios įvykius bei jų reikšmę Lietuvai ir mums visiems. Vyresniųjų klasių mokiniai bei mokytojai stebėjo tiesioginę dr. Norberto Černiausko, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojo, nuotolinę pamoką apie Sausio 13-osios vertybes. 
  • Gimnazijos koridoriuje buvo parengtas stendas Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, atminti. Įdomu tai, kad stendas paruoštas remiantis 1991 m. išleisto žurnalo „Švyturys” medžiaga, kurią iki šių dienų išsaugojo mūsų gimnazijoje tebedirbantis istorijos mokytojas Vidmantas Malakauskas. Autentiškuose archyviniuose kadruose galime išvysti ir jį, kartu su kitais Laisvės gynėjais stovėjusį prieš sovietų tankus ir ginkluotus desantininkus bei gynusį Lietuvos laisvę.  
  • Gimnazijos mokiniai visą savaitę gamino neužmirštuoles, iš kurių 7a klasės mokiniai suformavo „Neužmirštuolių pievą“, simbolizuojančią atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.
  • Susibūrę bendram tikslui 8b klasės mokiniai neužmirštuolių žiedais papuošė visas gimnazijos kabineto duris.

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas rodo, kad šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę, o žiemą pražydusios neužmirštuolės, žvakių teikiama ramybė ir yra atmintis apie to laikotarpio įvykius. 

Komentarai yra uždaryti.