MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2% PARAMA    Tel.+37062064752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2%  PARAMA     Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

Spalio 20 d. IA  klasių mokiniai dalyvavo integruotoje geografijos, chemijos, biologijos pamokoje Vilniaus universitete, Geologijos katedroje.

Spalio 20 d. IA  klasių mokiniai dalyvavo integruotoje geografijos, chemijos, biologijos pamokoje Vilniaus universitete, Geologijos katedroje. Mokytojos Vilma Klimienė, Regina Sinkevičienė, Rita Stanaitienė. Integruotos pamokos metu muziejaus vadovė prof. Eugenija Rudnickaitė  papasakojo, kad prieš 4500 milijonų metų Žemė tebuvo įkaitusių dujų rutulys. Sunkieji metalai nugrimzdo į Žemės centrą ir susislėgė. Lengvesnės uolienos ir mineralai iškilo į paviršių ir sukietėjo. Netradicinėje pamokoje mokiniai sužinojo apie Žemės gelmių tyrimus, atliekamus gręžinius, iš kurių paimtos uolienos.  Susidomėję skaičiavo uolienų amžių, nustatė, kokiame eros periode jos susiformavo. Pamokoje mokiniai plačiau susipažino su mūsų šalies gamtos turtais: nafta, dolomitais, moliu, kvarciniu smėliu. Ypač įdomu buvo matyti brangakmenius. Susipažino ir su įvairiomis fosilijomis, pagal kurias nustatoma, kas gyveno Žemėje prieš milijonus metų. Per mikroskopą mokiniai grožėjosi pasaulio mineralų spalvų grožiu, žiedadulkių formų įvairove. Muziejaus vadovė papasakojo apie klimato kaitą ateityje. Mokiniai atliko nemažai praktinių užduočių. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko  mamuto Gošos iš Anžu skeletas. Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėnesio ekspedicijos metu. Nustatyta, kad mamutas gyveno apytikriai prieš 45 000 metų. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas. Į namus visi mokiniai grįžo gerai nusiteikę ir įsitikinę, jog įgytos žinios pravers chemijos, biologijos,  geografijos pamokų metu.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *