Ugdymas karjerai

Gruodžio 13 dieną 8 A klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos pamokoje ,,Ana Frank: mergaitės ir dienoraščio istorija“. Pamoką nuotoliniu būdu vedė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus muziejininkė-edukatorė Jurgita Jackevičiūtė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Kuzmičiovienė, istorijos mokytojas Vidmantas Malakauskas. 

Atviras kalbėjimas apie bendraamžių išgyvenimus Antrojo pasaulinio karo metu skatina atrasti dienoraštį kaip svarbų dokumentą, galintį paliudyti skaudų pasaulio istorijos tarpsnį. Šis edukacinis užsiėmimas, pasakojantis apie Anos Frank gyvenimą, yra viena iš priemonių užpildyti neretai pasitaikančias spragas kalbant apie mūsų istorinę atmintį. Mokiniai integruotos pamokos metu ne tik susipažino su esmingiausiu Holokausto laikotarpį menančiu kūriniu-dokumentu, bet ir su pačios autorės likimu. Edukatorė skaitė prasmingiausias ir brandžiausias Anos dienoraščio mintis, kurios rodo ne tik sunkią dviejų šeimų slapstymosi istoriją, bet ir gebėjimą mąstyti blaiviai, neprarasti optimizmo, mylėti. 

Taigi šitaip netradiciškai susipažinę su programiniu kūriniu, mokiniai tęs jo analizę klasėje. Manau, ši pamoka buvo naudinga ir turininga.

Lapkričio 25 d. IV-III klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę. Mokiniai lankėsi Kaune, LSU (Lietuvos sporto universitetas).

Edukacijos tikslas: susipažinti su Lietuvos sporto universiteto studijų programomis, pažinti studijų specifiką, praktiškai išmėginti įvairias sporto testavimo priemones.

 

Sulaukėme daug dėmesio, papasakota daug įdomių dalykų ir patiems teko išbandyti įvairius prietaisus, žaidimus.

Nemažai kalbėta apie tyrimus, atsparumą, adaptaciją šalčiui, o būtent šiais tyrimais LSU mokslininkai nustebino pasaulį (straipsnį galima rasti čia).

https://www.lsu.lt/lsu-mokslininkai-rado-atsakyma-kas-lemia-zmogaus-atsparuma-salciui/

 

Maloniai nustebino, kiek ir kokių sporto bazių Kaunas jau turi ir dar kiek stato, renovuoja…

Stadionas, aikštynai, sporto halė, baseinas – ir čia tik tie sporto objektai, kuriuos matėme šalia LSU.

2021 m. lapkričio 18 d. Vilniaus Ozo gimnazijoje svečiavosi ir pamokas vedė buvę Vilniaus Ozo gimnazijos mokiniai Kristupas Šleiva, Arsenas Stankevičius, Mindaugas Venckaitis, Kostas Butkus.

 

Kodėl svečiavosi ir vedė pamokas?

Dabar mūsų abiturientai studijuoja VDU fizini ir sveikatos ugdymo programą, jau yra II kurso studentai.

 

Kristupas Šleiva, Arsenas Stankevičius vedė pamoką 8A klasei, o Mindaugas Venckaitis, Kostas Butkus kalbėjosi su 7A klasės mokiniais.

 

Kristupas Šleiva papasakojo apie kėlimosi rytais sunkumus, psichologinį nusiteikimą pradėti dieną, apžvelgė mokymosi mokykloje sunkumus būnant sportininku, papasakojo, kaip sekasi studijuoti.

Svečias labai pabrėžė motyvacijos, režimo svarbą, išskyrė, kad jam siekiant tikslų labai padeda punktualumas, griežta laiko kontrolė.

Kristupas taip pat akcentavo, kad ypač svarbu turėti tikslą, norint tobulėti. Iš savo asmeninės patirties papasakojo, kad kai treniruotėse atėjo sąmoningas supratimas, jog reikia dirbti maksimaliai, norint pasiekti pačių geriausių rezultatų, jo karjera po truputį pradėjo kilti.

 

Arsenas Stankevičius papasakojo apie savo mokymosi laikus, studijų sąlygas ir taip pat pabrėžė, kad norint gyvenime kažko pasiekti, būtina tikslinga veikla ir koncentracija.

Vėliau užsimezgė gyva diskusija su klase. Aštuntokai mūsų svečiams turėjo labai daug klausimų, pvz.: svorio metimas ir atsistatymas po krūvių, kiek reikia gerti vandens, sporto karjera ir ateitis, psichologija, papildų vartojimas, miegas ir jo svarba, tempimo pratimai ir traumų prevencija, ar turėjo minčių anksčiau baigti karjerą ir t.t. Mūsų svečiai atvirai, nuoširdžiai dalijosi asmenine patirtimi, įžvalgomis, patarimais.

 

Mindaugas Venckaitis ir Kostas Butkus 7A klasės mokiniams papasakojo apie save, mokyklos laikus, kaip sekasi sportuoti ir siekti sportinės karjeros. Svečiai daug kalbėjo apie dienos režimo ir mitybos svarbą sporte.

Labai daug iškalbos turintys septintokai tądien smarkiai nekankino mūsų svečių savo klausimais.

 

Tokie susitikimai ir bendravimas labai svarbūs: mūsų abiturientai sportininkai jau praėjo tai, ką jauniems mūsų mokyklos mokiniams dar tik teks praeiti, todėl labai svarbu kalbėtis, dalintis patirtimi, nes ji ne visada būna tik gera ir šviesi.

Svečiai buvo labai atviri ir nuoširdūs – tai mokiniai iš karto pajuto, todėl ir grįžtamasis ryšys juntamas didelis: pamokos patiko ir prašoma dažniau surengti tokių susitikimus.

2021 m. spalio 28 d. Vilniaus Ozo gimnazijos IVB klasės mokiniai lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakultete, kur susipažino su naujai kuriama Sporto industrijų programa.

Aptarus studijų programą mokiniai turėjo galimybę aplankyti išskirtinę vietą, kur buvo nufilmuotos teismo scenos HBO serialui ,,Černobylis“!

2021 m. spalio 26 d. Vilniaus Ozo gimnazijoje viešėjo Brigita Virbalytė – sportininkė, olimpietė, taip pt ir žurnalistė.

Labai džiugu, kad vietoje vienos dovanos mokykla gavo dvi: planuotą susitikimą turėjo III-IV klasių mokiniai, tačiau Brigita Virbalytė sutiko pasikalbėti ir su II klasės mokiniais!

Ji kalbėjo apie savo patirtį, gyvenimo kelią, kaip jai sekėsi būti sportininke nesportiškoje aplinkoje, siekti savo tikslų, kaip suderino dvi karjeras: sportininkės ir žurnalistės. Viešnios nuomone, viskas įmanoma, tik reikia labai griežtai planuoti savo laiką.

2021 m. spalio 15 d. III-IV klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę. Kelionės tikslas –
susipažinti su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), dalyvauti praktinėje rankinio paskaitoje,
keistis su studentais asmenine patirtimi, išsiaiškinti stojimo į aukštąsias mokyklas /universitetus
reikalavimus, sužinoti apie VDU studentams sudaromas sąlygas, galimybes.

2021 m. spalio 7 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos dėstytoja doc. dr. Eglė Kemerytė.

Su III – IV klasių mokiniais buvo apžvelgti, pristatyti studentams dėstomi dalykai: „Sporto judesių fiziologija“ ir „Sporto mityba“.

Džiaugiamės, kad mokiniai galėjo tiesiogiai pabendrauti su dėstytoja, užduoti klausimus iš savo asmeninės sportinės karjeros, kartu gvildenti rūpimus sporto mitybos klausimus.

Kalba.Lt karjeros konsultacijos ir karjeros mokykla Padeda pasirinkti tinkamiausią studijų programą arba karjeros kryptį. Dešimtoje klasėje gali pagelbėti, pasirenkant mokomuosius dalykus vienuoliktai klasei. Kiekvienas moksleivis nusipelnė studijuoti tai, kas jam patinka!
  • Pagalba edukatoriams: seminarai moksleiviams, tėvams.
  • Karjeros testai, konsultacijos, savęs pažinimo sistemos.
  • Studijų užsienyje konsultacijos.
  • Pasirengimas tarptautiniams egzaminams: IELTS, CAE, TOEFL.
Daugiau informacijos: www.kalba.lt