MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2% PARAMA    Tel.+37062064752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2%  PARAMA     Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

Ugdymas karjerai

Karjera – visą gyvenimą trunkanti asmeniui ir visuomenei reikšmingų asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seka.

Ugdymo karjerai tikslas: sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas – nuostatas, gebėjimus, žinias bei supratimą, reikalingą karjeros konstravimui besikeičiančioje visuomenėje, atsižvelgiant į asmeninius poreikius, polinkius, siekius ir galimybes.

Keturios karjeros kompetencijos:

  • Savęs pažinimo – pažinti karjerai svarbias asmenybės charakteristikas, pažinti socialinę aplinką ir socialinius vaidmenis,
  • Karjeros galimybių pažinimo – rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją, pažinti kintantį darbo pasaulį,
  • Karjeros planavimo – kelti gyvenimo ir karjeros tikslus, priimti karjeros sprendimus, sudaryti karjeros planą,
  • Karjeros įgyvendinimo – taikyti ir tobulinti karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas, sėkmingai pereiti į kitą karjeros (mokymosi ir darbo) aplinką.

Karjeros specialistė Silvija Giniotaitė 

Ugdymo karjerai ir profesinio orientavimo klausimais galite susisiekti el.paštu [email protected] arba skype Silvija Giniotaite (live:673104e609b54056). Taip pat užėję į biblioteką. 

Darbo laikas:

III   09.00 – 15.45

IV   09.00 – 15.45

Naudingos nuorodos

www.mukis.lt – Karjeros ugdymo medžiaga mokiniams ir mokytojams

www.aikos.smm.lt – Profesinių, bakalauro ir magistro studijų Lietuvoje informacinė sistema

www.lamabpo.lt – Lietuvos aukštojo mokslo asociacijos Bendrajam priėmimui organizuoti informacija ir sistema

www.kurstoti.lt – Žurnalas apie profesinio, aukštesniojo ir aukštojo išsilavinimo įgijimą, aktualijos, testai

www.karjera.lt – Bendra informacija apie karjeros valdymą ir karjeros paieškos sistema studentams

www.karjerastau.lt – Regioninio karjeros centro informacija

Kviečiame bibliotekoje – informaciniame centre susipažinti su Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų studijų programomis, konkursinio balo sandara bei galimybėmis studijuoti. Turime gausybę informacijos iš parodos „Karjera & Studijos 2023“.

„Aukštųjų mokyklų mugė 2023“:„Visi keliai atviri. Kurį pasirinkti?Atsakymai į abiturientų klausimus“

2023-03-15

2023-03-15 II C klasės mokiniai kartu su savo auklėtoja Kristina Baniene ir karjeros specialiste Silvija Giniotaite lankėsi profesinio mokymo centre „Žirmūnai“.
Edita Šiavdinytė MC „Žirmūnai“ metodininkė išsamiai papasakojo moksleiviams apie mokymų centrą, jo mokymo sritis, profesijas, kurias čia galima įgyti, priėmimo tvarką bei mokinių sėkmės istorijas.

Mokiniai susipažino su virėjo, konditerio, padavėjo ir barmeno, siuvėjo, masažuotojo, kosmetiko,  apskaitininko profesijomis. Apžiūrėjo atnaujintas mokymų centro patalpas, baro ir restorano imitacinio mokymosi patalpas, pamatė kaip praktinius darbus atlieka konditerio specialybę studijuojantys mokiniai ir turėjo galimybę pasivaišinti ką tik iškeptais sausainiais.

Pažintinis vizitas į MC „Žirmūnai“ mokiniams patiko, kartu su auklėtoja jie norėtų išbandyti ir picų kepimo ar sušių gaminimo edukaciją.

2023-03-08

2023 m. kovo 8 d. I A kl. mokiniai dalyvavo regioninio karjeros centro organizuotame pažintiniame vizite į Lietuvos radiją ir televiziją. Mokiniai trumpai susipažino su LRT istorija, pamatė ne vieną televizijos studiją, užkulisius, dekoracijas. Turėjo galimybę sužinoti kiek skirtinų profesijų dirba LRT, galėjo matyti kai kurių profesijų atstovų darbą bei pamatyti keletą visiems gerai pažįstamų televizijos veidų.

2022-12-07

Gruodžio 7 d. II, III, IV gimnazijos klasių moksleiviai susipažino su pataisos pareigūno profesija.  Kalėjimų departamento prie LR TM Mokymo centro kolektyvas bei pareigūnas Valdemaras Kazakas pristatė pataisos ir probacijos pareigūnų mokymosi ypatumus, darbo ir karjeros galimybes Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje. Mokiniai turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus bei pamatyti spec. įrangą ir net patys ją išbandyti.

2022-11-16

Lapkričio 16 d. III – IV kl. mokiniams vyko finansinio raštingumo paskaita, kurią vedė “M Capital” finansų konsultantas Artūras Zavalnyj.

Mokiniai gavo informacijos apie finansinio raštingumo sąvokos reikšmę, susipažino su investavimo nauda bei reikšme, gavo informacijos apie tai, kaip tikslingai sudėlioti rezervus ar finansines apsaugas, kaip valdyti asmeninius bei įmonės finansus, jog jų visada užtektų bei kaip paprasčiau suprasti mokesčių sistemą.
Įdomiausia tema mokiniams pasirodė investavimas, jie aktyviai domėjosi investavimo galimybėmis, uždavė daug klausimų apie tai, kaip pradėti investuoti ir ko reikėtų vengti norint investuoti sėkmingai.

2021-12-13

Gruodžio 13 dieną 8 A klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos pamokoje ,,Ana Frank: mergaitės ir dienoraščio istorija“. Pamoką nuotoliniu būdu vedė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus muziejininkė-edukatorė Jurgita Jackevičiūtė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Kuzmičiovienė, istorijos mokytojas Vidmantas Malakauskas. 

Atviras kalbėjimas apie bendraamžių išgyvenimus Antrojo pasaulinio karo metu skatina atrasti dienoraštį kaip svarbų dokumentą, galintį paliudyti skaudų pasaulio istorijos tarpsnį. Šis edukacinis užsiėmimas, pasakojantis apie Anos Frank gyvenimą, yra viena iš priemonių užpildyti neretai pasitaikančias spragas kalbant apie mūsų istorinę atmintį. Mokiniai integruotos pamokos metu ne tik susipažino su esmingiausiu Holokausto laikotarpį menančiu kūriniu-dokumentu, bet ir su pačios autorės likimu. Edukatorė skaitė prasmingiausias ir brandžiausias Anos dienoraščio mintis, kurios rodo ne tik sunkią dviejų šeimų slapstymosi istoriją, bet ir gebėjimą mąstyti blaiviai, neprarasti optimizmo, mylėti. 

Taigi šitaip netradiciškai susipažinę su programiniu kūriniu, mokiniai tęs jo analizę klasėje. Manau, ši pamoka buvo naudinga ir turininga.

2021-11-25

Lapkričio 25 d. IV-III klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę. Mokiniai lankėsi Kaune, LSU (Lietuvos sporto universitetas).

Edukacijos tikslas: susipažinti su Lietuvos sporto universiteto studijų programomis, pažinti studijų specifiką, praktiškai išmėginti įvairias sporto testavimo priemones.

 

Sulaukėme daug dėmesio, papasakota daug įdomių dalykų ir patiems teko išbandyti įvairius prietaisus, žaidimus.

Nemažai kalbėta apie tyrimus, atsparumą, adaptaciją šalčiui, o būtent šiais tyrimais LSU mokslininkai nustebino pasaulį (straipsnį galima rasti čia).

https://www.lsu.lt/lsu-mokslininkai-rado-atsakyma-kas-lemia-zmogaus-atsparuma-salciui/

 

Maloniai nustebino, kiek ir kokių sporto bazių Kaunas jau turi ir dar kiek stato, renovuoja…

Stadionas, aikštynai, sporto halė, baseinas – ir čia tik tie sporto objektai, kuriuos matėme šalia LSU.

2021-11-18

2021 m. lapkričio 18 d. Vilniaus Ozo gimnazijoje svečiavosi ir pamokas vedė buvę Vilniaus Ozo gimnazijos mokiniai Kristupas Šleiva, Arsenas Stankevičius, Mindaugas Venckaitis, Kostas Butkus.

 

Kodėl svečiavosi ir vedė pamokas?

Dabar mūsų abiturientai studijuoja VDU fizini ir sveikatos ugdymo programą, jau yra II kurso studentai.

 

Kristupas Šleiva, Arsenas Stankevičius vedė pamoką 8A klasei, o Mindaugas Venckaitis, Kostas Butkus kalbėjosi su 7A klasės mokiniais.

 

Kristupas Šleiva papasakojo apie kėlimosi rytais sunkumus, psichologinį nusiteikimą pradėti dieną, apžvelgė mokymosi mokykloje sunkumus būnant sportininku, papasakojo, kaip sekasi studijuoti.

Svečias labai pabrėžė motyvacijos, režimo svarbą, išskyrė, kad jam siekiant tikslų labai padeda punktualumas, griežta laiko kontrolė.

Kristupas taip pat akcentavo, kad ypač svarbu turėti tikslą, norint tobulėti. Iš savo asmeninės patirties papasakojo, kad kai treniruotėse atėjo sąmoningas supratimas, jog reikia dirbti maksimaliai, norint pasiekti pačių geriausių rezultatų, jo karjera po truputį pradėjo kilti.

 

Arsenas Stankevičius papasakojo apie savo mokymosi laikus, studijų sąlygas ir taip pat pabrėžė, kad norint gyvenime kažko pasiekti, būtina tikslinga veikla ir koncentracija.

Vėliau užsimezgė gyva diskusija su klase. Aštuntokai mūsų svečiams turėjo labai daug klausimų, pvz.: svorio metimas ir atsistatymas po krūvių, kiek reikia gerti vandens, sporto karjera ir ateitis, psichologija, papildų vartojimas, miegas ir jo svarba, tempimo pratimai ir traumų prevencija, ar turėjo minčių anksčiau baigti karjerą ir t.t. Mūsų svečiai atvirai, nuoširdžiai dalijosi asmenine patirtimi, įžvalgomis, patarimais.

 

Mindaugas Venckaitis ir Kostas Butkus 7A klasės mokiniams papasakojo apie save, mokyklos laikus, kaip sekasi sportuoti ir siekti sportinės karjeros. Svečiai daug kalbėjo apie dienos režimo ir mitybos svarbą sporte.

Labai daug iškalbos turintys septintokai tądien smarkiai nekankino mūsų svečių savo klausimais.

 

Tokie susitikimai ir bendravimas labai svarbūs: mūsų abiturientai sportininkai jau praėjo tai, ką jauniems mūsų mokyklos mokiniams dar tik teks praeiti, todėl labai svarbu kalbėtis, dalintis patirtimi, nes ji ne visada būna tik gera ir šviesi.

Svečiai buvo labai atviri ir nuoširdūs – tai mokiniai iš karto pajuto, todėl ir grįžtamasis ryšys juntamas didelis: pamokos patiko ir prašoma dažniau surengti tokių susitikimus.

2021-10-28

2021 m. spalio 28 d. Vilniaus Ozo gimnazijos IVB klasės mokiniai lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakultete, kur susipažino su naujai kuriama Sporto industrijų programa.

Aptarus studijų programą mokiniai turėjo galimybę aplankyti išskirtinę vietą, kur buvo nufilmuotos teismo scenos HBO serialui ,,Černobylis“!

2021-10-26

2021 m. spalio 26 d. Vilniaus Ozo gimnazijoje viešėjo Brigita Virbalytė – sportininkė, olimpietė, taip pt ir žurnalistė.

Labai džiugu, kad vietoje vienos dovanos mokykla gavo dvi: planuotą susitikimą turėjo III-IV klasių mokiniai, tačiau Brigita Virbalytė sutiko pasikalbėti ir su II klasės mokiniais!

Ji kalbėjo apie savo patirtį, gyvenimo kelią, kaip jai sekėsi būti sportininke nesportiškoje aplinkoje, siekti savo tikslų, kaip suderino dvi karjeras: sportininkės ir žurnalistės. Viešnios nuomone, viskas įmanoma, tik reikia labai griežtai planuoti savo laiką.

2021-10-15

2021 m. spalio 15 d. III-IV klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę. Kelionės tikslas –
susipažinti su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), dalyvauti praktinėje rankinio paskaitoje,
keistis su studentais asmenine patirtimi, išsiaiškinti stojimo į aukštąsias mokyklas /universitetus
reikalavimus, sužinoti apie VDU studentams sudaromas sąlygas, galimybes.

2021-10-07

2021 m. spalio 7 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos dėstytoja doc. dr. Eglė Kemerytė.

Su III – IV klasių mokiniais buvo apžvelgti, pristatyti studentams dėstomi dalykai: „Sporto judesių fiziologija“ ir „Sporto mityba“.

Džiaugiamės, kad mokiniai galėjo tiesiogiai pabendrauti su dėstytoja, užduoti klausimus iš savo asmeninės sportinės karjeros, kartu gvildenti rūpimus sporto mitybos klausimus.

Kalba.Lt karjeros konsultacijos ir karjeros mokykla Padeda pasirinkti tinkamiausią studijų programą arba karjeros kryptį. Dešimtoje klasėje gali pagelbėti, pasirenkant mokomuosius dalykus vienuoliktai klasei. Kiekvienas moksleivis nusipelnė studijuoti tai, kas jam patinka!
  • Pagalba edukatoriams: seminarai moksleiviams, tėvams.
  • Karjeros testai, konsultacijos, savęs pažinimo sistemos.
  • Studijų užsienyje konsultacijos.
  • Pasirengimas tarptautiniams egzaminams: IELTS, CAE, TOEFL.
Daugiau informacijos: www.kalba.lt