MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2% PARAMA    

Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014    

MANO DIENYNAS     MOODLE    1.2%  PARAMA     Tel. +370 620 64 752      Ozo g. 39 Vilnius, LT-07171     į.k.190009014

„Žydiško Vilniaus pasakojimai nuotraukose“

Tęsdami projektą „Žydiško Vilniaus pasakojimai nuotraukose“ IIB gimnazijos klasės mokiniai kartu su mokytojais š. m. gegužės 18 d. susipažino su žydų istorija Vilniaus senamiestyje. Ekskursijos dalyviai pradėjo pažintį su šios bendruomenės seniausiomis ištakomis ir jų akcentu – Mozės skulptūra Katedros išorėje, apsilankė buvusioje mažojo ir didžiojo getų teritorijose, sužinojo, kad dabartinių Mėsinių, Raugyklos ir kiti gatvių pavadinimai reiškė amatus, kuriuos puoselėjo žydų tautos gyventojai iki II pasaulinio karo. Projekto dalyviai aplankė Gaono – žydų išminčiaus – paminklą, vietą, kurioje iki II pasaulinio karo buvo didžiausia sinagoga, buvusios bibliotekos pastatą, kuri karo metu buvo svarbi dvasinei gete gyvenusių žydų gerovei. Čia svarbu paminėti ir Oną Šimaitę, kuri išgelbėjo ne tik dalį knygų, bet ir žydų vaikų. Ekskursijai einant į pabaigą, praėjome pro buvusias parduotuves, kurių autentiški užrašai vis dar puošia arkas, vienintelę Vilniaus sinagogą. Ekskursija baigėsi pažintimi su dr. Cemachu Šabadu, kuris yra mums gerai žinomo gerojo daktaro Aiskaudos prototipas. Norime nuoširdžiai padėkoti Ingridai Vilkienei, kuri neleido pasiklysti istorijos labirintuose.
Komentarai yra uždaryti.